ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14997107
*
nr 1499 7107
Spegel
mahogny, omkring 1900, ca 80x60 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2022
kl 20:42:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 22:18:09
1
100 kr
31/10 09:31:56
2
150 kr
31/10 11:21:17
3
200 kr
31/10 16:55:00
4
250 kr
31/10 18:53:00
5
Vinnande bud
31/10 20:33:33
2
350 kr
31/10 20:33:33
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1499 7107
Spegel
mahogny, omkring 1900, ca 80x60 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/10 22:18:09 | 1 | 100 kr |
| 31/10 09:31:56 | 2 | 150 kr |
| 31/10 11:21:17 | 3 | 200 kr |
| 31/10 16:55:00 | 4 | 250 kr |
| 31/10 18:53:00 | 5 | Vinnande bud |
| 31/10 20:33:33 | 2 | 350 kr |
| 31/10 20:33:33 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54



