Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12191490



*

nr 1219 1490


Theresia Sandström

(1893-1981), Sverige


Theresia Lisen Sandström (1893-1981), Sweden. Västkust. Signerad Lisen Sandström -14. Subject: 23x38 cm,


MIXED MEDIA, Theresia Lisen Sandström (1893-1981), Sverige. Västkust. Signerad Lisen Sandström -14. Motivet: 23x38 cm


Theresia Sandström, Swedish painter born 1893, dead 1981.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday November 26 2018
at 18:28:29



  • Artist/Designer

Theresia Sandström

Theresia Sandström, Swedish painter born 1893, dead 1981.

Read more about Theresia Sandström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg västkust
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr