KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14676445
*
nr 1467 6445
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1882, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 31x44cm, yttermått inklusive ram: 39x52cm
Kondition: krackeleringar
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2022
kl 18:06:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 17:14:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Ewald Lönngren
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Läs mer om Carl Ewald Lönngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ewald lönngren motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Carl Ewald Lönngren
Kondition: krackeleringar
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Läs mer om Carl Ewald Lönngren
nr 1467 6445
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1882, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 31x44cm, yttermått inklusive ram: 39x52cm
Kondition: krackeleringar
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/5 17:14:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Ewald Lönngren
Carl Ewald Lönngren, svensk mÃ¥lare född 1839, död 1902.Läs mer om Carl Ewald Lönngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ewald lönngren motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



