KONST / Litografier / Färglitografi 7707311
*
nr 770 7311
Doris Hennix
(1908-1997), Sverige
Färglitografi , Doris Hennix-Nordström (1908-1997), 99/153, motivets mått: 24x30
Doris Hennix-Nordström, svensk målare och tecknare född i Solna 1908, död i Stockholm 1997.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 augusti 2012
kl 18:26:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 16:58:56
1
100 kr
13/8 16:54:28
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Doris Hennix
Doris Hennix-Nordström, svensk målare och tecknare född i Solna 1908, död i Stockholm 1997.
Läs mer om Doris Hennix
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: doris hennix färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Doris Hennix
Doris Hennix-Nordström, svensk målare och tecknare född i Solna 1908, död i Stockholm 1997.
Läs mer om Doris Hennix
nr 770 7311
Doris Hennix
(1908-1997), Sverige
Färglitografi , Doris Hennix-Nordström (1908-1997), 99/153, motivets mått: 24x30
Doris Hennix-Nordström, svensk målare och tecknare född i Solna 1908, död i Stockholm 1997.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 augusti 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/8 16:58:56 | 1 | 100 kr |
| 13/8 16:54:28 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Doris Hennix
Doris Hennix-Nordström, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Solna 1908, död i Stockholm 1997.Läs mer om Doris Hennix
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: doris hennix färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



