Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ask 5511232



*

nr 551 1232


Ask

Med lock, Blåvitt, Kina, längd: 18


Utrop:

100 kr

Såld:

1.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 november 2008
kl 17:33:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/11 19:09:59 1      100 kr
6/11 14:26:26 2      150 kr
7/11 15:11:15 3      200 kr
8/11 14:15:47 4      350 kr
8/11 14:44:14 5      600 kr
9/11 11:39:37 6      600 kr
9/11 11:40:12 6      800 kr
10/11 14:25:25 7      900 kr
10/11 15:11:36 7      1.200 kr
10/11 17:21:24 8      900 kr
10/11 17:22:10 8      1.000 kr
10/11 17:22:54 8      1.200 kr
10/11 17:23:36 8      1.300 kr
10/11 17:26:03 7      1.500 kr
10/11 17:28:41 7      Vinnande bud
10/11 17:28:49 8      1.600 kr
10/11 17:29:56 7      justering av budtak


  • Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien ask blåvitt keramik kina kinesisk kinesiskt lock
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:47
  • 6537 Blyerts
    Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:22
  • 3054 Skulptur
    Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda,..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:23
  • 6760 Vas
    Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:08
  • 6547 Vaser
    2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:37




Ladda ner broschyr