KONST / Litografier / Färglitografi 14632010
nr 1463 2010
Ursula Schütz
(f. 1935), Sverige
Skriftblad-I. Signerad, numrerad 429/800. Färglitografi, bildmått: 36x30 cm, oramat löst blad. Bladets mått: 51x46 cm
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:17:17
100 kr
150 kr
25 apr
Ursula Schütz
Läs mer om Ursula Schütz