KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15085076

nr 1508 5076

Waldemar Sjölander

(1906-1988), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 22x27cm, yttermått inklusive ram: 34x40cm

Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.

Utrop:

500 kr

måndag 12 december 2022
kl 18:09:27

Waldemar Sjölander

Läs mer om Waldemar Sjölander