KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 14298072
nr 1429 8072
Albert Eldh
(1878-1955)
Gouache, Albert Eldh (1878-1955), "Näckrosdamm". Signerad, 30x38, yttermått inklusive ram: 46x56 cm
Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.
måndag 1 november 2021
kl 18:12:38
Gouache