SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kannor 9635479
nr 963 5479
Kannor
2 st, 1800-tal, nysilver
måndag 25 maj 2015
kl 19:59:10
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.