SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ljusstake 3753372
*
nr 375 3372
Ljusstake
pläter, Sheffield., höjd: 18
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 12:58:33
1
100 kr
11/9 23:09:41
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstake nysilver pläter sheffield silver ädelmetall
-
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
-
6770 Spegellampett
Gustaviansk stil. Förgylld, två ljushållare. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:39
-
6630 Spegellampett
Vitmetall. Höjd: 33 cm, diameter: 21 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:23
*
Ljusstake
nr 375 3372
Ljusstake
pläter, Sheffield., höjd: 18
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/9 12:58:33 | 1 | 100 kr |
| 11/9 23:09:41 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstake nysilver pläter sheffield silver ädelmetall
-
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57 -
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50 -
6770 Spegellampett
Gustaviansk stil. Förgylld, två ljushållare. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:39
-
6630 Spegellampett
Vitmetall. Höjd: 33 cm, diameter: 21 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:23



