ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8124238
*
nr 812 4238
Spegel
Barockstil, höjd: 72
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2013
kl 19:55:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 12:01:19
1
100 kr
27/2 19:27:59
2
350 kr
1/3 13:58:52
3
200 kr
1/3 13:59:10
3
300 kr
3/3 09:52:12
4
400 kr
3/3 20:32:00
5
600 kr
4/3 13:35:48
6
600 kr
4/3 13:36:41
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 812 4238
Spegel
Barockstil, höjd: 72
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/2 12:01:19 | 1 | 100 kr |
| 27/2 19:27:59 | 2 | 350 kr |
| 1/3 13:58:52 | 3 | 200 kr |
| 1/3 13:59:10 | 3 | 300 kr |
| 3/3 09:52:12 | 4 | 400 kr |
| 3/3 20:32:00 | 5 | 600 kr |
| 4/3 13:35:48 | 6 | 600 kr |
| 4/3 13:36:41 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



