KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 7266430
nr 726 6430
César Baldaccini
(1921-1998), Frankrike
Tusch, Cesar Baldaccini, signerad daterad 1980, motivets mått: 21x20
César Baldaccini, fransk skulptör född 1921, död 1998..
måndag 21 november 2011
César Baldaccini
Läs mer om César Baldaccini