KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14234142
nr 1423 4142
Kristina Jöred
(1913-2003), Sverige
Oljemålning, "Såta vänner". Signerad, daterad -77. Olja på pannå, 11x12, yttermått inklusive ram: 16x18 cm
Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:06:32
4/10 18:54:45
Kristina Jöred
Läs mer om Kristina Jöred