KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14818302

nr 1481 8302

Gideon Börje

(1891-1965), Sverige

Oljemålning, "Gladiolus i krus". Signerad. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 80x70 ca

Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.

Utrop:

700 kr

Såld:

800 kr

måndag 8 augusti 2022
kl 20:56:50

Gideon Börje

Läs mer om Gideon Börje