ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8805730
*
nr 880 5730
Spegel
Venetziansk, höjd: 63
Kondition: skadad
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2014
kl 19:51:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/3 23:40:17
1
100 kr
8/3 18:11:33
2
350 kr
10/3 15:57:07
3
250 kr
10/3 15:57:27
3
350 kr
10/3 16:20:40
3
400 kr
10/3 19:42:18
1
Vinnande bud
10/3 19:46:22
4
600 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetziansk
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 880 5730
Spegel
Venetziansk, höjd: 63
Kondition: skadad
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/3 23:40:17 | 1 | 100 kr |
| 8/3 18:11:33 | 2 | 350 kr |
| 10/3 15:57:07 | 3 | 250 kr |
| 10/3 15:57:27 | 3 | 350 kr |
| 10/3 16:20:40 | 3 | 400 kr |
| 10/3 19:42:18 | 1 | Vinnande bud |
| 10/3 19:46:22 | 4 | 600 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetziansk
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



