ART / Etchings etc / Colour etching 13724003
nr 1372 4003
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. 'Paradis II', 1989, Haskel 226. Signed, numbered 65/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 65/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
SEK 400
Monday January 18 2021
at 20:13:13
16/1 17:20:55
350 kr
18/1 14:10:05
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander