KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Heliogravyr 15218294
nr 1521 8294
Ernst Küsel
(1873-1942), Sverige
Heliogravyr, Flicka med getter. Signerad, "För Julstämning", 24x18 cm, yttermått inklusive ram: 44x38 cm
Ernst Küsel, född 1873 i Nacka, död 1942, svensk målare och grafiker.
måndag 13 februari 2023
kl 18:44:31
Ernst Küsel
Läs mer om Ernst Küsel