KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14309333
nr 1430 9333
Marjatta Sarasalo
(f. 1930), Finland
Oljemålning, "Tredje Akten". Signerad, daterad 1976. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44x67 cm
Marjatta Sarasalo, född 1930, finsk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 8 november 2021
kl 19:25:15
2/11 19:45:00