Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13351024



*

nr 1335 1024


Alexandra Westermark

(f. 1959), Sverige


Alexandra Westermark (b. 1959), Sweden. Signed, 75x55cm,


WATERCOLOUR, Signerad, 75x55cm


Alexandra Westermark, Swedish artist born 1959.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday June 29 2020
at 20:47:27


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/6 21:37:28 1      300 kr
28/6 11:38:51 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Jun 29

Kvinnliga konstnärer

För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...



Read more about Kvinnliga konstnärer

  • Artist/Designer

Alexandra Westermark

Alexandra Westermark, Swedish artist born 1959.

Read more about Alexandra Westermark
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller alexandra westermark svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr