KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14775257
nr 1477 5257
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 juli 2022
kl 20:15:43
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr