KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12972006
*
nr 1297 2006
Carl Palme
(1879-1960)
Oljemålning, Carl Palme (1879-1960), Motiv från Italien, Monogramsignerad CP. Olja på duk, 72x63 cm
Följerätt
Utrop:
8.000 kr
Såld:
7.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 19:33:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 19:00:56
1
Vinnande bud
- Klassiska
9 dec
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl palme europa italien italiensk italy olja olja på duk oljemålning oljemålningar sydeuropa
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:32
*
Carl Palme
Läs mer om Klassiska
nr 1297 2006
Carl Palme
(1879-1960)
Oljemålning, Carl Palme (1879-1960), Motiv från Italien, Monogramsignerad CP. Olja på duk, 72x63 cm
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 8.000 kr |
| Såld: | 7.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/12 19:00:56 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
9 dec
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl palme europa italien italiensk italy olja olja på duk oljemålning oljemålningar sydeuropa
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:32



