GLAS OCH KERAMIK / Glas / Väggrelief 5762072
*
nr 576 2072
Väggrelief
keramik, A. Kumlien, Landskamp på Råsunda, 14x20 (lagning)
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2009
kl 17:18:02
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas keramik kumlien lagning landskamp på råsunda reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:32
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:56
*
Väggrelief
nr 576 2072
Väggrelief
keramik, A. Kumlien, Landskamp på Råsunda, 14x20 (lagning)
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2009 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas keramik kumlien lagning landskamp på råsunda reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:32 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:29 -
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:56