KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033010
*
nr 1503 3010
Carl Skånberg
(1850-1883), Sverige
Oljemålning, Signerad, Studie. Olja på pannå, 27x15 cm, yttermått inklusive ram: 46x34 cm
Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2022
kl 19:34:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 17:07:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Skånberg
Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .
Läs mer om Carl SkÃ¥nberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl skånberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26
*
Carl Skånberg
Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .
Läs mer om Carl SkÃ¥nberg
nr 1503 3010
Carl Skånberg
(1850-1883), Sverige
Oljemålning, Signerad, Studie. Olja på pannå, 27x15 cm, yttermått inklusive ram: 46x34 cm
Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 17:07:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Skånberg
Carl SkÃ¥nberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .Läs mer om Carl SkÃ¥nberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl skånberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26