ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5737188
*
nr 573 7188
Spegel
Sekelskifte, höjd: 115
Kondition: slitage, skador
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2009
kl 17:31:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 15:21:06
1
100 kr
27/3 22:45:55
2
150 kr
30/3 10:14:15
3
700 kr
30/3 14:57:32
3
Vinnande bud
30/3 17:03:05
2
300 kr
30/3 17:04:11
2
400 kr
30/3 17:04:44
2
500 kr
30/3 17:05:11
2
600 kr
30/3 17:05:52
2
700 kr
30/3 17:06:23
2
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
nr 573 7188
Spegel
Sekelskifte, höjd: 115
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/3 15:21:06 | 1 | 100 kr |
27/3 22:45:55 | 2 | 150 kr |
30/3 10:14:15 | 3 | 700 kr |
30/3 14:57:32 | 3 | Vinnande bud |
30/3 17:03:05 | 2 | 300 kr |
30/3 17:04:11 | 2 | 400 kr |
30/3 17:04:44 | 2 | 500 kr |
30/3 17:05:11 | 2 | 600 kr |
30/3 17:05:52 | 2 | 700 kr |
30/3 17:06:23 | 2 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14