KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6046442
*
nr 604 6442
Pastell
Sign, Landskap, 31x39
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2009
kl 17:56:32
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
7194 Pastell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, interiör, 48x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33
-
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:58
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
*
Pastell
nr 604 6442
Pastell
Sign, Landskap, 31x39
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2009 |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
7194 Pastell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, interiör, 48x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33 -
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:58 -
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24



