KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12544547
*
nr 1254 4547
Per Olof Netterblad
(f. 1949), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad -90, "Stenar Grebbestad", Signerad. Motivet: 28x39
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2019
kl 19:46:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 23:16:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per Olof Netterblad
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Läs mer om Per Olof Netterblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per olof netterblad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
-
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
*
Per Olof Netterblad
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Läs mer om Per Olof Netterblad
nr 1254 4547
Per Olof Netterblad
(f. 1949), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad -90, "Stenar Grebbestad", Signerad. Motivet: 28x39
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/5 23:16:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per Olof Netterblad
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1949.Läs mer om Per Olof Netterblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per olof netterblad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20 -
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58



