KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12982019

nr 1298 2019

Charlotte Wahlström

(1849-1924), Sverige

Oljemålning, Blommande fruktträd. Signerad. Olja på duk, 45x+ 70

Charlotte Wahlström, svensk målare född 1849, död 1924.

måndag 16 december 2019
kl 20:34:36

Charlotte Wahlström

Läs mer om Charlotte Wahlström