KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688034
*
nr 1468 8034
Albert Liedbeck
(1881-1955), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 29x32, yttermått inklusive ram: 39x42 cm
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:43:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 09:02:32
1
200 kr
21/5 12:34:31
2
700 kr
23/5 17:51:16
3
350 kr
23/5 17:51:16
2
400 kr (Budbetjänt)
23/5 17:51:21
3
450 kr
23/5 17:51:21
2
500 kr (Budbetjänt)
23/5 21:41:47
3
700 kr
23/5 21:41:47
2
700 kr (Budbetjänt)
24/5 16:29:03
3
800 kr
24/5 17:55:28
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Liedbeck
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .
Läs mer om Albert Liedbeck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert liedbeck kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:42
*
Albert Liedbeck
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albert Liedbeck
nr 1468 8034
Albert Liedbeck
(1881-1955), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 29x32, yttermått inklusive ram: 39x42 cm
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/5 09:02:32 | 1 | 200 kr |
| 21/5 12:34:31 | 2 | 700 kr |
| 23/5 17:51:16 | 3 | 350 kr |
| 23/5 17:51:16 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 23/5 17:51:21 | 3 | 450 kr |
| 23/5 17:51:21 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 23/5 21:41:47 | 3 | 700 kr |
| 23/5 21:41:47 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 24/5 16:29:03 | 3 | 800 kr |
| 24/5 17:55:28 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Liedbeck
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .Läs mer om Albert Liedbeck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert liedbeck kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:42



