KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204127
nr 1420 4127
Kalle Eklund
(1891-1964), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. 1942,
Olja på pannå, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
Kalle Eklund, svensk bildkonstnär född i Örebro 1891, död 1964 i Vadstena.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:27:39
200 kr
Kalle Eklund
Läs mer om Kalle Eklund