ART / Lithographs / Litograph in colors 8952367
nr 895 2367
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Evy Låås (1923-1999), Stämpelsignerad, Verso verso, sheet: 49x52 (oramad),
LITOGRAPH IN COLORS (F), Evy Låås (1923-1999), Stämpelsignerad, Verso verso, bladets mått: 49x52 (oramad)
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
400
Monday May 19 2014
at 18:12:05
Evy Låås
Read more about Evy Låås