SILVER & METAL / Brass, Copper and Tin / Fat 10928573
nr 1092 8573
Fat
+ bowl, 2 parts, tin, diameter: 29-35, wear, damages.
+ skål, 2 delar, Tenn, diameter: 29-35
Condition: slitage, skador
300
SEK 100
Monday February 27 2017
at 20:39:18
27/2 19:14:24
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn