ART / Frames / Ram 4798414
*
nr 479 8414
Ram
Lenght: ()
Sent 1800-tal, olja med gårdsmotiv, 54 x 79
Estimate:
1000
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday August 13 2007
at 16:57:06
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/8 23:45:29
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja med gårdsmotiv ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:47
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in a week
19 jan at 19:01
-
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:20
-
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13
-
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:24
*
Ram
nr 479 8414
Ram
Lenght: ()
Sent 1800-tal, olja med gårdsmotiv, 54 x 79
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 700 |
| Auction date: |
Monday August 13 2007 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 12/8 23:45:29 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja med gårdsmotiv ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:47 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in a week
19 jan at 19:01 -
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:20 -
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13 -
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:24



