ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2448031
*
nr 244 8031
Spegel
Louis XVI-stil, H.160
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2003
kl 18:30:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/5 19:01:35
1
2.400 kr
26/5 15:25:58
2
1.600 kr
26/5 15:27:52
2
1.800 kr
26/5 15:30:10
2
2.000 kr
26/5 15:48:53
3
Vinnande bud
26/5 16:24:20
2
2.600 kr
26/5 16:25:31
2
3.000 kr
26/5 16:26:03
2
3.200 kr
26/5 16:26:37
2
3.500 kr
26/5 16:27:46
2
3.700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fransk nyklassicism louis seize louis seize-stil louis xvi-stil ny-louis seize ny-louis xvi spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 244 8031
Spegel
Louis XVI-stil, H.160
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/5 19:01:35 | 1 | 2.400 kr |
| 26/5 15:25:58 | 2 | 1.600 kr |
| 26/5 15:27:52 | 2 | 1.800 kr |
| 26/5 15:30:10 | 2 | 2.000 kr |
| 26/5 15:48:53 | 3 | Vinnande bud |
| 26/5 16:24:20 | 2 | 2.600 kr |
| 26/5 16:25:31 | 2 | 3.000 kr |
| 26/5 16:26:03 | 2 | 3.200 kr |
| 26/5 16:26:37 | 2 | 3.500 kr |
| 26/5 16:27:46 | 2 | 3.700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fransk nyklassicism louis seize louis seize-stil louis xvi-stil ny-louis seize ny-louis xvi spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



