FURNITURE / Dining Room Furniture / Dining room set 10446001
nr 1044 6001
Carl Malmsten
(1888-1972), Sverige
5 pieces, Carl Malmsten (1888-1972), För NK, NK utställningen 1928, Halvpolerad mahogany, No 32149, Brännmärkt & etiketterad, 2 st ilägg, diameter: 110 längd: 110-220, höjd: 76 cm, slitage, skador, skadad rotting.
DINING ROOM SET, 5 delar, Carl Malmsten (1888-1972), För NK, NK utställningen 1928, Halvpolerad mahogny, No 32149, Brännmärkt & etiketterad, 2 st ilägg, diameter: 110 längd: 110-220, höjd: 76 cm
Condition: slitage, skador, skadad rotting
15000
SEK 7000
Monday June 20 2016
at 20:01:48
20/6 19:56:48