KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14477264
nr 1447 7264
Emil Lemon
(1895-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 60x49, yttermått inklusive ram: 82x71 cm
Emil Lemon, svensk bildkonstnär född 1895, död 1968.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 7 februari 2022
kl 20:07:27
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.500 kr