KONST / Litografier / Färgserigrafi 13195414
nr 1319 5414
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färgserigrafi, "Hotel". Signerad AP-upplaga. Oramat löst blad, 96x67,5cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 april 2020
kl 20:30:12
9/4 08:32:47
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt