KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12156283
nr 1215 6283
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Fiskebåt, Signerad 1932. Olja på duk, 62x97
Kondition: skadad duk, slitage
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 5 november 2018
kl 19:48:25
5/11 10:26:24
500 kr
5/11 15:31:31
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson