Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8772317



*

nr 877 2317


WATERCOLOUR

Evy Låås (1923-1999), coastal scene, signed. , sheet: 50x57, unframed.


Evy Låås (1923-1999), Kustmotiv, signerad. , bladets mått: 50x57


Condition: oramade

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday February 24 2014
at 19:19:10



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller evy låås kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust vatten vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20
  • 8084 GOUACHE
    Michael Näslund. Signed, 50x60 cm, outer dimension..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:04




Ladda ner broschyr