MÖBLER / Soffor / Pigtittare 3934589
*
nr 393 4589
Pigtittare
KJ, höjd: 42
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 11:54:32
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel soffor spegel
-
6475 Soffa
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:13
-
6677 Soffa
IKEA, "Kingstone", rotting, löstagbara tetilklädda..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:42
-
6462 Soffa
Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:39
-
6404 Soffa
Soffa, 3-sits, löstagabara dunplymåer. Längd: 218 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:59
-
5354 Soffa
Torill Slettvoll. Längd: 155 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:01
-
5353 Soffor
ett par, Torill Slettvoll, East Duo. Längd: 135 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:00
*
Pigtittare
nr 393 4589
Pigtittare
KJ, höjd: 42
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/1 11:54:32 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel soffor spegel
-
6475 Soffa
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:13 -
6677 Soffa
IKEA, "Kingstone", rotting, löstagbara tetilklädda..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:42 -
6462 Soffa
Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:39
-
6404 Soffa
Soffa, 3-sits, löstagabara dunplymåer. Längd: 218 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:59 -
5354 Soffa
Torill Slettvoll. Längd: 155 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:01 -
5353 Soffor
ett par, Torill Slettvoll, East Duo. Längd: 135 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:00



