Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 6834430



*

nr 683 4430


Skulptur

Tjur, keramik, längd: 13


Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 februari 2011
kl 17:23:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/2 12:21:59 1      300 kr
25/2 09:20:33 1      Vinnande bud
27/2 19:27:45 2      350 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur tjur
  • 1018 Bordsuppsats
    skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 20:42
  • 1017 Bordsuppsats
    skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 19:53
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 20:11
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 20:52
  • 8025 Glasskulpturer
    14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 20:56
  • 8123 Ikoner
    8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
    Aktuellt bud: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr