KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16273199
nr 1627 3199
Ragnar Johansson
(1913-1997), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad RJ, Landskap med figurer. Olja på duk, 45x79 cm, yttermått inklusive ram: 66x100 cm
Ragnar Johansson, svensk målare, tecknare och skulptör född 1913, död 1997.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 juni 2024
kl 18:15:31
10/6 18:10:31
Ragnar Johansson
Läs mer om Ragnar Johansson