KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17525133

nr 1752 5133

Maria Boczewska

(f. 1940), Polen

Oljemålning, Södermalm. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 44x54

Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.

måndag 12 januari 2026
kl 19:56:00

Maria Boczewska

Läs mer om Maria Boczewska