KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14743271
*
nr 1474 3271
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad -74. Olja på duk, 59x71, yttermått inklusive ram: 73x86 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juni 2022
kl 18:59:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/6 11:07:30
1
150 kr
9/6 21:54:59
2
200 kr
13/6 18:54:10
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson landskap landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinterlandskap vintermotiv
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
*
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Läs mer om Bruno Karlsson
nr 1474 3271
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad -74. Olja på duk, 59x71, yttermått inklusive ram: 73x86 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 juni 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/6 11:07:30 | 1 | 150 kr |
| 9/6 21:54:59 | 2 | 200 kr |
| 13/6 18:54:10 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bruno Karlsson
Bruno Karlsson,svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.Läs mer om Bruno Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson landskap landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinterlandskap vintermotiv
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30



