KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14367171

nr 1436 7171

Blandteknik

Oidentifierad konstnär, man, osignerad, blandteknik, 55x74, yttermått inklusive ram: 75x95 cm

Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

måndag 6 december 2021
kl 20:57:57

Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta