KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11514010
nr 1151 4010
Ivar Arosenius
(1878-1909), Sverige
Blandteknik, Monogramsign IA 05, "Julglädje", motivet: 23x30
Kondition: slitage, vikskador
Ivar Arosenius, född 1878, död 1909, svensk målare och bilderboksförfattare.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.200 kr
måndag 11 december 2017
kl 19:32:48
11/12 11:35:19
7.000 kr
11/12 18:25:06
- Klassiska
11 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Ivar Arosenius
Läs mer om Ivar Arosenius