Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14145376



*

nr 1414 5376


MIXED MEDIA

Buddha, Nepal, Rispapper, outer dimensions including frame: 54x54,


Buddha, Nepal, Rispapper, yttermått inklusive ram: 54x54 cm. Ej signerad


Estimate:

600

Auction date:

Monday August 23 2021
at 19:42:26


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik budda buddah buddha buddhafigur buddhaskulptur ej signerad nepal rispapper vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr