ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7674325
*
nr 767 4325
Spegel
med konsolbord, höjd: 92+ 80
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2012
kl 19:16:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 21:40:35
1
850 kr
15/7 10:06:34
2
800 kr
15/7 10:06:42
2
900 kr
16/7 19:12:00
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 767 4325
Spegel
med konsolbord, höjd: 92+ 80
Kondition: skadad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 21:40:35 | 1 | 850 kr |
15/7 10:06:34 | 2 | 800 kr |
15/7 10:06:42 | 2 | 900 kr |
16/7 19:12:00 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53