ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2537480
*
nr 253 7480
Spegel
Förgylld, H.110
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 20:49:29
1
100 kr
11/7 12:45:17
2
150 kr
12/7 13:49:57
3
300 kr
13/7 18:19:25
4
300 kr
13/7 20:19:36
5
500 kr
14/7 09:30:00
6
400 kr
14/7 09:30:25
6
500 kr
14/7 09:30:47
6
600 kr
14/7 09:33:40
6
ledande budet*
14/7 11:08:23
7
750 kr
14/7 13:44:35
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:16
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 253 7480
Spegel
Förgylld, H.110
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/7 20:49:29 | 1 | 100 kr |
| 11/7 12:45:17 | 2 | 150 kr |
| 12/7 13:49:57 | 3 | 300 kr |
| 13/7 18:19:25 | 4 | 300 kr |
| 13/7 20:19:36 | 5 | 500 kr |
| 14/7 09:30:00 | 6 | 400 kr |
| 14/7 09:30:25 | 6 | 500 kr |
| 14/7 09:30:47 | 6 | 600 kr |
| 14/7 09:33:40 | 6 | ledande budet* |
| 14/7 11:08:23 | 7 | 750 kr |
| 14/7 13:44:35 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:16 -
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:24 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:23



