![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5624723
*
nr 562 4723
Spegel
Förgylld, 1800-tal, höjd: ca 245
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
4.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2009
kl 17:42:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 11:42:34
1
1.000 kr
25/1 09:43:01
2
1.000 kr
25/1 09:43:35
2
1.100 kr
25/1 13:20:54
3
1.200 kr
25/1 19:48:09
4
1.300 kr
25/1 21:04:55
2
1.500 kr
26/1 00:03:48
3
1.500 kr
26/1 00:04:11
3
1.600 kr
26/1 11:45:52
5
3.600 kr
26/1 13:16:45
4
1.800 kr
26/1 13:17:18
4
2.000 kr
26/1 13:46:12
4
2.200 kr
26/1 15:47:17
6
3.500 kr
26/1 15:48:08
6
4.000 kr
26/1 17:35:57
3
Vinnande bud
26/1 17:37:52
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 562 4723
Spegel
Förgylld, 1800-tal, höjd: ca 245
Kondition: skadad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 11:42:34 | 1 | 1.000 kr |
25/1 09:43:01 | 2 | 1.000 kr |
25/1 09:43:35 | 2 | 1.100 kr |
25/1 13:20:54 | 3 | 1.200 kr |
25/1 19:48:09 | 4 | 1.300 kr |
25/1 21:04:55 | 2 | 1.500 kr |
26/1 00:03:48 | 3 | 1.500 kr |
26/1 00:04:11 | 3 | 1.600 kr |
26/1 11:45:52 | 5 | 3.600 kr |
26/1 13:16:45 | 4 | 1.800 kr |
26/1 13:17:18 | 4 | 2.000 kr |
26/1 13:46:12 | 4 | 2.200 kr |
26/1 15:47:17 | 6 | 3.500 kr |
26/1 15:48:08 | 6 | 4.000 kr |
26/1 17:35:57 | 3 | Vinnande bud |
26/1 17:37:52 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15