KONST / Litografier / Litografi 13745219

nr 1374 5219

Josef Jungwirth

(1869-1950), Österrike

Litografi, "Eine Sitzung des Niederösterreichischen Landtages 1908", ej signerad. Motivet: 42x80 cm

Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 25 januari 2021
kl 20:07:52

Josef Jungwirth

Läs mer om Josef Jungwirth